KUTAK ZA ČITANJE
Autor: Amadea Draguzet, 3. 6. 2019.

Nekad je to bio običan prostor za policu sa časopisima no za vrijeme izložbe Iz knjiga o knjigama Mali su knjižničari došli na ideju. Nedostajao je privatni, mirni i udobni kutak u kojemu bi se posjetitelji izložbe mogli opustiti i nešto prolistati.

Ovaj je kutak bio idealan za čitanje i odmor, a na izložbi se pokazalo da posjetitelji vole odmoriti u kutku pa smo ga nakon izložbe uredili da bude kutak koji će osigurati mir, tišinu i opuštajuću atmosferu za čitanje.

Dodali smo foteljicu, ormarić za knjige, „nogohvat“ (osmislila Mia), lampu, stalak za obuću, džepiće za bookmarkere i olovke (osmislile i izradile Hena i Nika), a zidove kutka smo oblijepili  radovima s izložbe. Sve smo izradili koristeći stare stvari koje su trebale završiti u smeću tako da smo usput i reciklirali. U nastavku možete pogledati kako izgleda naš kutak i kada vam je potrebno mirno mjesto za čitanje slobodno nas posjetite, ali kutak morate ostaviti uredan i čist kao što ste ga i pronašli.

IMAG7483.jpg (338.22 KB)
IMAG7481.jpg (356.46 KB)