OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA VODA
Autor: Tatjana Velikanja, 23. 3. 2010.

Svi učenici škole, po razrednim odjelima i sa svojim razrednicima obilježili su Svjetski dan voda u projektnom danu 22.03.2010. godine. Vode su prikazane na različite načine, a također su obilježeni i problemi u svezi s pitkom vodom na kugli zemaljskoj.

Likovnjaci su modelirali, bojali, lijepili, prirodnjaci su izvodili eksperimente, povjesničari prikazali otkrića vezana uz vodene puteve, jezičari su izrađivali plakate i izvodili dramatizacije na svom jeziku, glazbenjaci svirali, a razredna nastava prikazala je tijek vode od izvora do ušća rijekom koja se protezala hodnicima škole i koja je uvirala u more. Projekti su imali različite nazive, a navest ćemo samo neke od njih: Budi moja voda, Domino day, Voda u klasičnoj, modernoj i narodnoj glazbi, Voda nas spaja i razdvaja, Život u vrču, Naša sestra voda….

U rad se uključilo i nekoliko roditelja, pa je pod stručnim okom majke redateljice sin snimao sva događanja, a u 2.a razredu mame su uz vodstvo mame-medicinske setre  praktično prikazale, a djeca demonstrirala upotrebu vode pri pranju zubiju i ruku.

Na kraju su učitelji prisustvovali besplatnom predavanju u Aquariumu na Verudeli koje je održala dr.sc. Milena Mičić, oceanolog na temu Morski ekološki sustav.

Napisala Marina Tkalčec, pedagoginja