Predstavom učenika obilježen dan sjećanja na holokaust
Autor: Tatjana Velikanja, 10. 2. 2010.

2.2.2010.god.  s početkom u 17 sati i 30 minuta u Osnovnoj školi Stoja u Puli oodigrana je predstava Dnevnik Anne Frank. Režiju ove predstave potpisuje Patrik Lazić, koreografiju Tea Sinožić dok je mentor predstave bila Sonja Bančić voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja povijesti Istarske županije. U predstavi glume učenici Osnovne škole Stoja Nastasja Miletić, Matea Vareško, Patrik Lazić, Aurora Žufić, Jelena Mandić, Emir Softić, Josip Malčić, Ivan Juršić, Ana Nikolić, Barbara Jurić, Brigita Kurtović, Greta Kurti, Mihaela Rac, Lina Domitrović, Irina Kerić, Sara Erman. Predstava koja je oduševila brojnu publiku realizirana je povodom obilježavanje dana sjećanja na holokaust 27.1. (oslobođenje Auschwitza). Učenici Osnovne škole Stoja za ovu predstavu zaslužuju veliku pohvalu, a dugotrajan aplauz potvrda je da su i oni kao i voditeljica Sonja Bančić napravili predstavu za pamćenje. (REGIONAL EXPRESS)

Pogledajte video: /OŠ Stoja-Dnevnik Anne Frank.wmv