POSJET MALIH KNJIŽNIČARA I MEDIJSKE SKPINE HRT CENTRU
Autor: Amadea Draguzet, 16. 2. 2024.

U četvrtak 15. veljače 2024. godine učenici dviju školskih izvannastavnih aktivnosti posjetili su pulski HRT centar u pratnji voditeljica školske knjižničarke Amadee Draguzet i Marije Baškera Mandić. Posjet je uključivao i sudjelovanje pojedinih učenika u emisiji Slušalice koja je išla uživo u 12,15 nakon čega su učenici upoznali HRT centar te intervjuirali osoblje i to sve snimili u jednom od studija.

Poveznica za slušanje emisije.

Prije samog odlaska u posjet učenice Malih knjižničara pripremile su sadržaj kojim će predstaviti rad skupine kao i pitanja o radu HRT centra kako bi na tu temu i same pripremile radijsku emisiju. U centru su nam ponudili da intervjuiranje bude snimljeno u profesionalnom studiju u čemu su učenici uživali. Pripreme za sudjelovanje u emisiji Slušalice i pitanja za intervjuiranje učenice su ponavljale i vježbale cijelim putem do HRT centra što je šetnju učinilo još zanimljivijom.

Nakon što su učenice Natalia Zapalac, Hana Košir i Karla Margetić uspješno odradile predstavljanje rada Malih knjižničara i odgovorile na pitanja radijskih voditelja pridružile su se ostatku učenika te smo svi zajedno obišli centar, snimili odgovore koje smo dobili od naših domaćina i dobro se svi zajedno zabavili.