Odluka o naknadnom održavanju natjecanja i smotri
Autor: Tajana Velikanja, 14. 6. 2020.

Odluka_natjecanja.pdf

MZO_suglasnost.pdf

Poštovane/i,

4. lipnja 2020. godine Agencija za odgoj i obrazovanje je, uz prethodnu suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja, donijela Odluku da će se natjecanja i smotre učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u školskoj godini 2019./2020., koja nisu održana zbog epidemije bolesti COVID-19, održati naknadno u razdoblju od 7. rujna do 31. prosinca 2020. godine. S obzirom na Odluku koju Vam dostavljamo u privitku, prosljeđujemo sljedeće obavijesti:

1)     Preostala županijska i državna natjecanja i smotre održat će se na daljinu, digitalnim/online alatima u matičnim školama učenika kako bi se izbjegla putovanja, zajednički smještaj i grupiranja djece iz različitih okruženja. Državna povjerenstva pojedinih natjecanja/smotri dostavit će prijedloge novog načina provedbe te dopune posebnih pravila pojedinog natjecanja/smotre koje će biti objavljene u Katalogu natjecanja i smotri.

2)     Mandat članova državnih povjerenstava bit će produljen do 31. prosinca 2020. godine. Molimo Vas da produljite mandat županijskih povjerenstava za ona natjecanja/smotre čija županijska razina nije provedena.

3)     U izradi je novi prijedlog Vremenika natjecanja i smotri za školsku godinu 2019/2020. za razdoblje od 7. rujna do 31. prosinca 2020. te prijedlog dopuna Uputa za provedbu natjecanja i smotri učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u 2020. godini, koji će vam biti dostavljeni po dobivanju suglasnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Zahvaljujemo na suradnji i stojimo na raspolaganju za sva dodatna pitanja.

Srdačan pozdrav,

Mica Mladineo Desnica

Viša savjetnica za natjecanja i smotre

Agencija za odgoj i obrazovanje