S ALISOM IZ ZEMLJE ČUDA NAŠ JE LEO OTIŠAO DO ZEMLJE POBJEDNIKA
Autor: Amadea Draguzet, 14. 11. 2013.

Tko je proglašen za najboljeg čitača u školi? Tko je osvojio prvo mjesto u čitanju naglas u gradu Puli? Tko je najbolji čitač u Istarskoj županiji? Tko je od svih osnovnoškolaca u čitanju prvi u Hrvatskoj? Na sva ova pitanja odgovor je isti Leo Pranjić!!!

Čestitamo Leu na ovako velikom uspjehu i to na natjecanju koje je prvi puta organizirano u Republici Hrvatskoj i koje će zauvijek imati prvog pobjednika prvog natjecanja upravo iz naše škole. Zahvaljujemo se svima koji su pomogli Leu da postane ovako dobar čitač , učiteljici Ticijani Benčić koja ga je dopratila do same pozornice i učenicima koji su bili Leovi žestoki navijači do samog kraja. Hvala ti Leo što si proslavio našu školu.

Svake se godine u Mjesecu hrvatske knjige organizira  kviz za poticanje čitanja, ove je godine osim kviza, po prvi puta organizirano i samo natjecanje u čitanju. Učenici su ulomak iz izabrane knjige čitali, a samu knjigu prethodno kroz govor u trajanju od tri minute predstavili. Samo čitanje je trajalo pet minuta i moralo je biti točno, izražajno i s razumijevanjem. Kriteriji ocjenjivanja su bili: kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, složenost teksta, razumijevanje pročitanog i sveukupni dojam. Učenici su se natjecali u dvije kategorije: prva kategorija su učenici od trećeg do  petog razreda i druga kategorija su učenici od  šestog do osmog razreda. Učenici su se prvo birali na razini škole, a potom su pripremani za gradsko i županijsko natjecanje nakon čega je uslijedilo državno natjecanje. Na razini škole odabrano je dvoje učenika i to Leo Pranjić s Alisom u zemlji čuda, Lewisa Carrolla i Jana Fočak sa Sofoklovom Antigonom. Na gradskoj razini učenica Jana Fočak je osvojila treće mjesto, a učenik Leo Pranjić prvo čime se plasirao na državno natjecanje koje je održano 13. studenog na Interliberu u Zagrebu. Učenik Leo Pranjić osvojio je više nagrada, a najzanimljivija je mjesto u ocjenjivačkom žiriju za natjecanje koje će se održati i iduće godine u Mjesecu hrvatske knjige.