DRŽAVNO NATJECANJE IZ KEMIJE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Tajana Velikanja, 6. 5. 2023.

Naša škola bila je domaćin
32. državnoga natjecanja iz Kemije od 25. do 28. travnja 2023.
Sudjelovalo je 129 natjecatelja iz cijele Hrvatske, učenika od 7. r OŠ do 4. r. SŠ.
Posebnost ovogodišnjeg natjecanja je što se nakon tri pandemijske godine vratilo izvođenje pokusa čemu su se posebno razveselili natjecatelji.
Uz natjecanje održana su zanimljiva predavanja za mentore te atraktivni pokusi (demonstracije) studenata kemije, bivših državnih natjecatelja.

Više pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Slike pogledajte putem poveznica SLIKE1SLIKE2 i SLIKE3.

Na svečanosti zatvaranja nastupila je naša učenica 7. razreda Mia Herceg recitacijom pjesme A.B. Šimića Opomena, gosti iz Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Anamari Smuk koja je otpjevala skladbu G.B. Pergolesi Se tu m'ami uz klavirsku pratnju Sandre Burić, prof. i mentora Giorgia Sugara, prof. kojom je osvojila treće mjesto na ovogodišnjem Državnome natjecanju u Karlovcu.

Nakon prigodnoga programa podijeljene su nagrade najuspješnijim natjecateljima iz Kemije.

Ponosni smo i zahvalni što je naša škola mogla ugostiti najbolje mlade kemičare na ovome natjecanju. Čestitamo svim natjecateljima i mentorima!

Marija Baškera Mandić, prof.