Sigurno u prometu
Autor: Tajana Velikanja, 28. 2. 2017.

Autoklub "Pula-Rovinj" započeo je akciju "Sigurno u prometu" za učenike petih razreda osnovne škole. Zainteresirani učenici 5. razreda Osnovne škole Stoja sudjeluju u akciji te im je danas (28.2.2017.) održano i predavanje ''Sigurno u prometu''. Kroz predavanje učenici se pripremaju  za gradsko  natjecanje koje će se sastojati od teorijskog dijela natjecanja (provjere znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima) te praktičnog dijela natjecanja (upravljanje biciklom prema točno utvrđenom sadržaju).

Natjecanje učenika u dobi od 10 do 12 godina (u pravilu učenici 5.-tih razreda) određeno je Pravilnikom o provedbi natjecanja „Sigurno u prometu“ koji je donio Upravni odbor Hrvatskog autokluba i koji je usklađen s europskim pravilima natjecanja FIA klubova. Djeca koja budu savladala u programu dobit će potvrdu da su sudjelovala u poučavanju za  sigurno upravljanje biciklom u prometu. Najbolji pojedinci nakon gradskog takmičenja sudjeluju na županijskom, te na državnom takmičenju koje se ove godine održava u Zadru, od 23. svibnja do 26. svibnja 2017. godine, a domaćin je AK Zadar. (vijest pripremila Matea Bileta, pedagoginja)