JOŠ JEDNA POBJEDA IVORA MUJEŠIĆA
Autor: Amadea Draguzet, 23. 11. 2016.

17. i 18. 11. 2016. g. u Sisku se održalo četvrto nacionalno Natjecanje u čitanju naglas. Našu je školu predstavljao Ivor Muješić, učenik 5.b razreda koji je prethodno pobijedio i na gradskoj i  na županijskoj razini natjecanja s knjigom Ljubavne muke jednog Luke, Ivanke Borovac. U Sisku je žiri rekao svoje, ali većina je odabrala Ivora i on se i ovoga puta vratio kao pobjednik.

Učenici naše škole u natjecanju u čitanju naglas sudjeluju od samih početaka toga natjecanja i redovno su nagrađivani. Tako je bilo i ove godine kada je do državne razine došao učenik Ivor Muješić. Ivor se natjecao u mlađoj kategoriji za učenike od trećeg do petog razreda i predstavljao je, ne samo našu školu, već i Istarsku županiju. Pripreme su trajale posljednjih mjesec i po dana i to svakodnevno. Na natjecanju učenici predstavljaju knjigu pet minuta kroz uvodni govor, a onda i čitanje. Teži dio  je u stvari govor koji treba reći ponešto o izboru knjige, njenom sadržaju, ulomku koji će se čitati te treba motivirati publiku za čitanje. Ni malo jednostavan posao. To onda još treba zvučati uvjerljivo, zabavno i trajati oko dvije minute. Čitač treba pokazati sigurnost, poznavanje teksta, opuštenost i rječitost. Nakon toga slijedi čitanje koje mora biti besprijekorno i mora izazvati „čitalačke sline“ kod slušatelja. To sve treba ponoviti najsavršenije moguće, tri puta i to na gradskom, na županijskom, a onda i na državnom natjecanju. U prosudbenoj komisiji svaki vas put slušaju druge osobe i sve su iz redova čitalačkih profesionalaca, ili su knjižničari, ili pisci, ili glumci ili prošlogodišnji pobjednici, a onda se tu još nalazi i publika koja također procjenjuje. Ivor je zadivio dvije komisije, a zatim i publiku koja je u Sisku odabrala Puljanina. Čestitamo Ivoru na odlično odrađenom zadatku i želimo mu još puno zabavih stranica i sati čitanja.