Posjet Interliberu i Muzeju suvremene umjetnosti
Autor: Unknown , 18. 11. 2013.

Dana 13. studenog učenici 7. i 8. razreda OŠ  Stoja uputili su se na Interliber, međunarodni sajam knjige. Pridružio im se i učenik Leo Pranjić, predstavnik Istarske županije na Natjecanju u čitanju naglas za učenike od 3. do 8. razreda.

Učenici su imali dva i pol sata slobodnog vremena za razgled sajma i kupovinu knjiga po želji. Ove je godine sajam bio bogatiji za desetak izlagača te je imao puno veću sveukupnu ponudu – od stručne literature, slikovnica i priručnika do beletristike. Tog su se dana održala i predstavljanja nekoliko novih knjiga i časopisa.

Međutim, za naše je učenike najvažniji događaj na sajmu bio nastup Lea Pranjića. Uz njihovu veliku potporu Leo je osvojio 1. mjesto na natjecanju i postao državni prvak u čitanju.

Nakon sajma učenici su uz stručnu pratnju razgledali Muzej suvremene umjetnosti. U muzeju je bilo mnogo apstraktnih umjetničkih djela,  instalacija, računalnih animacija i fotografija.

Oduševljeni umjetničkim ostvarenjima i sajmom učenici su zaključili svoj posjet Zagrebu odlaskom na Trg bana Josipa Jelačića.

U kasnim su poslijepodnevnim satima sa svojim voditeljima krenuli prema Puli, umorni, ali i neopisivo zadovoljni.

Jana Fočak i Katarina Novak, 8.c