Na Monte Libriću!
Autor: Ticijana Blarežina, 2. 5. 2013.

Učenici naše škole sudjelovali su na kreativnoj radionici Monte Librića gdje su se ludo zabavljali. Pogledaj što su pripremili članovi novinarske grupe.

Dana 24. travnja sudjelovali smo  na kreativnoj radionici  Monte Librića u Circolu. Na radionici se obrađivao specifični vodnjanski dijalekt uz voditeljicu Isabellu Matticchio i Saru Filipović. Djevojke su u sklopu radionice odabrale talijansku pjesmicu Nella vecchia fattoria kako bi je prilagodile djeci mlađeg uzrasta kojoj je radionica i namijenjena. Iz naše škole su sudjelovali učenici šestoga razreda. Radionica je vrlo uspješno završila i djevojke su oduševljene dječjim reakcijama i nadaju se ponovnoj suradnji.

Isabella Matticchio: Važnost dijalekta je neprocjenjiva i bilo bi šteta izgubiti ga kad ga već imamo. Pogotovo je važno da se  prenese iz generacije u generaciju. Dijalektom govore većinom samo stariji ljudi i svakako bi trebalo poticati govor na  vodnjanskom  dijalektu  kako bi jednog dana  mladi i znali  pričati i prepoznati osobitosti pojedinog dijalekta.

Slike_s_Monte_Librica.jpg (11.23 KB)