Matematika i ostali ...
OŠ STOJA PULA - NOVOSTI
Prvo mjesto - malonogometno prvenstvo osnovnih škola
Autor: Tatjana Velikanja, 25. 11. 2012.

Nakon četiri odigrana kola po skupinama i mnogo postignutih golova, jučerašnjom završnicom okončano je ovogodišnje malonogometno prvenstvo osnovnih škola u organizaciji Saveza Sportova grada Pule. Momčad Osnovne škole Stoja, predvođena profesoricom Danielom Šifanić Fioranti, osvojila je prvo mjesto nakon što je u finalnom susretu uvjerljivo svladala Verudu rezultatom 7:2.   ...

U redovima Stoje najraspoloženiji bili su kapetan Vice Miljenić sa četiri i Dean Moravac sa tri postignuta pogotka, dok su Verudu na životu, odličnom igrom, držali Elvir Husarić i Paolo Matteoni.

Stoja je put do finala tražila u utakmici protiv Vidikovca, a utakmica je završila visokom pobjedom Stoje od 6:2. Golove za Stoju, kao i u finalu, postigli su Dean Moravac (4 gola) i kapetan Vice Miljanić (2 gola), dok je u posljednjim minutama utakmice Luka Ilinčić sa dva postignuta pogotka ublažio poraz. Veruda je imala nešto teži put do finala, s obzirom da se suočila s prvoplasiranom momčadi skupine B i ujedno dotadašnjim favoritom za naslov OŠ Centar. Iako je Centar već u prvom poluvremenu vodio rezultatom 3:0, a do kraja utakmice Erduan Bajrami je sa četiri postignuta pogotka povećao prednost na 5:2, pogotci Paola Matteonija, Elvira Husarića i Luke Miškulina produžili su nadu u pozitivan ishod. Nakon ruleta peteraca i odlične obrane golmana Dina Crljenice, Veruda je rezultatom 8:7 izborila finale.

Finalna utakmica ponudila je mnoštvo lijepih akcija i proigravanja, a Stoju je u vodstvo, nakon nepune tri minute igre, doveo Dean Moravac. Do kraja prvog poluvremena za Stoju su pogodili još jednom Dean Moravac i Vice Miljanić te se na predah otišlo rezultatom 4:2. U nastavku utakmice, neovisno o prednosti Stoje, očikavao se jači pritisak protivnika, s obzirom da su Verudeži i u polufinalu pokazali da se ne predaju lako. Međutim, do kraja utakmice Veruda nije uspjela zabiti, a Stoja je sa još tri pogotka povisila rezultat na 7:2.

Treće mjesto na prvenstvu zauzela je momčad OŠ Centar koja je sa tri pogotka Erduana Bajramija pobijedila Vidikovac 6:3. Sa najviše pogotka u završnici prvenstva istaknuli su se Vice Miljenić (Stoja), Dean Moravac (Stoja), Erduan Bajrami (Centar) i Luka Ilinčić (Vidikovac), a prvenstvo je bezprijekorno odsudio sudac Sandro Stranić.

Stoja – Veruda 7:2

STOJA: Miljenić, Moravac Dean, Moravac Danjel, Ivešić, Magdić, Blašković, Ciprić, Martinšić, Šuralić, Kelecija, Milotinović, Bešić, voditelj prof. Daniela Štifanić Fioranti.

VERUDA: Crljenica, Miškulin, Grgorinić, Matteoni, Husarić, Katović, Stević, voditelj prof. Saša Breščić.

Rezultati:

Polufinala: Stoja – Vidikovac 6:2, Centar – Veruda 5:5 (7:8 nakon peteraca); za 3. mjesto: Centar – Vidikovac 6:3; finale: Veruda – Stoja 2:7.