KAKO UČENICI OŠ STOJA ČITAJU NAGLAS?
Autor: Amadea Draguzet, 7. 10. 2016.

Od samog početka 2013. godine naša škola sudjeluje u Natjecanju u čitanju naglas, i od samog početka iz godine u godinu dolazimo do državnog natjecanja. Već prve godine učenik Leo Pranjić, uz mentorstvo školske knjižničarke, osvaja prvo mjesto i na školskom i na gradskom i na županijskom, a onda i na državnom natjecanju s Alisom u zemlji čuda Lewisa Carrolla.

2014. godine na državno natjecanje odlaze Anja Kuzmić sa svojim Sjeverojugom i Dragan Džigumović s Gregovim dnevnikom Jeffa Kinneya.

2015. godine do trećeg mjesta na državnom natjecanju dolazi Emir Kudić s Doživljajima Huckleberrya Finna Marka Twaina.

Ove se godine na školsko natjecanje prijavilo trideset učenika, a poslušala ih je prosudbena komisija koju su činili: učiteljica Lana Ivanović, učitelj Zoran Bjelopetrović i učiteljica Zorica Osip. Pobjedu na školskom natjecanju odnijeli su Ivor Muješić učenik 5.b  razreda i još jednom Leo Pranjić, sada učenik 8.b razreda. Nakon školskog natjecanja slijede gradsko i županijsko natjecanje koje organizira i provodi Gradska knjižnica i čitaonica Pula, a zatim, ako naši učenici pobjede na ta dva natjecanja, očekuje ih veliko državno natjecanje koje organizira Gradska knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac u Sisku.  Zahvaljujemo se još jednom svim natjecateljima, nadamo se njihovom ponovnom odazivu i iduće godine, a Leu i Ivoru želimo puno sreće i uspjeha na svim predstojećim natjecanjima. Samo hrabro dečki!

IMAG0452.jpg (471.13 KB)
IMAG2964.jpg (840.59 KB)