Ja, dinosaur s Kamenjaka
Autor: Tajana Velikanja, 28. 4. 2016.

Moje je ime Gricko. Tako su me nazvali  prijatelji. Kad sam bio jako mali, moji su roditelji nestali. Odgojili su me dinosauri iz drugog legla. Hranili su me i učili loviti. Odrastao sam polako i sprijateljio sam se s puno dinosaura svoje vrste. Tiranosaurosima je potrebno puno hrane zbog velikog želudca. Lovim uglavnom manje dinosaure od sebe. ....

Kada je proljeće zakucalo na vrata (vrijeme parenja), svi su imali svoje partnere. Ja sam pronašao  svoju partnericu. Ulovio sam pet velikih dinosaura za jelo,a moja je žena napravila gnijezdo. Nakon par mjeseci izlegli su se mali dinosauri. Brinuli smo se o njima i hranili ih. Morali smo se odlučiti o imenima. Moj se sin jednoga dana zabio u stablo pa smo ga prozvali Tupko. Moja kći stalno reži i ljuti se. Nazvali smo je Ljutka . Podučio sam ih svemu što znam. Oni su narasli,a dan prije nego sam preminuo, saznao sam da sam postao ujak.                                                                 Dragan  Džigumović, 5.a (novinarska grupa prof. Ticijane Benčić)